GFM-logo

De begunstigde van een inzamelingsactie wijzigen

We raden aan om de begunstigde alleen te wijzigen als deze persoon het geld niet meer kan ontvangen. Enkele veelvoorkomende redenen hiervoor zijn het niet hebben van de juiste documentatie of fysiek of emotioneel niet in staat zijn om het proces te voltooien. 

Als de huidige begunstigde eigenlijk wel de ontvanger van het geld wil blijven, maar problemen ondervindt bij het voltooien van het opnameproces, kunnen wij daarbij helpen.  Neem contact op met ons team als je denkt dat dit het geval is. 

Als je liever de huidige begunstigde wilt wijzigen, lees dan de onderstaande tekst en ga na welke situatie op jou van toepassing is. Vervolgens kun je dit formulier invullen om je verzoek in te dienen bij ons team.

In het treurige geval dat een begunstigde is overleden, willen we je vragen om dit artikel te lezen.

1. Iemand anders aanwijzen als begunstigde

  • De huidige begunstigde wil het geld niet meer opnemen. De huidige begunstigde en de organisator zijn het erover eens dat iemand anders het geld moet opnemen.
  • We vragen bevestiging van zowel de GoFundMe-organisator als de huidige begunstigde en voegen vervolgens de nieuwe begunstigde toe.
  • De organisator moet de samenvatting van de inzamelingsactie bijwerken zodat fans op de hoogte zijn van deze wijziging.

2. Het beheer van het geld overdragen aan de organisator

  • De huidige begunstigde wil het geld niet meer opnemen. De huidige begunstigde en de organisator zijn het erover eens dat de GoFundMe-organisator het geld moet opnemen op zijn/haar eigen bankrekening.
  • We vragen bevestiging van zowel de GoFundMe-organisator als de huidige begunstigde. Vervolgens geven we de controle over het geld terug aan de GoFundMe-organisator zodat die het geld direct op zijn/haar eigen bankrekening kan opnemen.
  • De organisator moet de samenvatting van de inzamelingsactie bijwerken zodat fans op de hoogte zijn van deze wijziging.

3. Het volledige account overdragen aan de begunstigde

  • De GoFundMe-organisator wil geen deel meer uitmaken van de inzamelingsactie en wil het volledige beheer van de inzamelingsactie overdragen aan de begunstigde. 
  • De begunstigde kan dan gewoon geld op blijven nemen, maar krijgt ook de bevoegdheid om de inzamelingsactie te bewerken en te beheren.
  • We vragen bevestiging van zowel de GoFundMe-organisator als de huidige begunstigde en dragen vervolgens de volle eigendom van het account over aan de begunstigde. De GoFundMe-organisator heeft dan geen toegang meer tot de inzamelingsactie.

Houd er rekening mee dat de bovenstaande situaties alleen van toepassing zijn als de organisator al een begunstigde aan de inzamelingsactie heeft toegevoegd. Als je organisator bent en nog geen begunstigde hebt toegevoegd, kun je tijdens het geldopnameproces de optie 'iemand anders' selecteren en hoef je geen verzoek in te dienen bij ons team. Meer informatie over dat proces vind je in dit artikel in het Hulpcentrum.

Let op: in sommige gevallen is het overdragen van een account misschien niet mogelijk. In die gevallen zullen we echter ons best doen om samen met de organisator en de begunstigde tot een oplossing te komen.

Was dit artikel nuttig?
Aantal gebruikers dat dit nuttig vond: 28 van 76

Zie je niet wat je nodig hebt?

Hulp krijgen

We zijn hier voor je

Heb je nog steeds hulp nodig? Klik gewoon op de onderstaande knop. We bieden je persoonlijke ondersteuning en verbinden je indien nodig met een van onze klantenservicemedewerkers.

Hulp krijgen